Інновації

Знову навчаємось

На базі  Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки за сприяння Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX відбувся практикум "Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Львівській області". Захід відбувся у рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС).
Під час заходу бібліотечні працівники навчались ефективно взаємодіяти із ЗМІ, залучати нову аудиторію, інформувати про процеси децентралізації, підвищувати обізнаність громадян та їхнє розуміння реформи місцевого самоврядування.
Хочемо поділитись деякими бібліотечними напрацюваннями після практикуму. Важливо подавати інформацію з питань реалізації реформ для широкого загалу. Для цього в повній мірі використовуємо бібліовітрини Центральної міської бібліотеки ім.М.Шашкевича, де подається інформація для громади міста з різноманітних питань: від проектів, реалізованих в місті до літературних новинок. А загалом, це і реклама наших бібліотечних установ та їх послуг, які є безкоштовними. Цікавим інформаційним майданчиком для проведення дозвілля дітей і підлітків у літній період став бібліомайданчик «Літо+», який працює в Центральній дитячій бібліотеці ім. В.Стефаника. Бібліотечні працівники залучають дітей до цікавих ігор, вікторин, знайомлять з книгами, письменниками, проводять інтерактивні розваги в мультимедійному центрі «Долонька добра». Це стало можливим завдяки ефективній взаємодії органів місцевого самоврядування, відділу освіти Стрийського міськвиконкому, ЗОСШ міста та місцевого ТРК «ЛАН», що висвітлено в наступному відеосюжеті :


Хочеться відмітити співпрацю з Департаментом соціального захисту ЛОДА. Завдяки мікропроекту «Книга, яку читають незрячі» Центральна дитяча бібліотека ім.В.Стефаника отримала 10 примірників книг шрифтом Брайля на суму 1670 грн. Відеосюжет  ТРК «ЛАН» :

  В місцевому часописі «Гомін волі» за 26 січня 2019 р. була надрукована стаття «Книга, яку читають незрячі».
Завдяки тісній співпраці з органами місцевого самоврядування відбувся ремонт приміщення, заміна електропроводки, вікон та встановлення решіток на вікнах, проведення інтернету в бібліотеку філію № 4. Це дало змогу здобути перемогу в VIII Конкурсі  проектів громад  БФ «Рідня» і почати реалізацію проекту «Дитячий кінозал в бібліотеці» (травень 2019 р.). Мета проекту "Дитячий кінозал у бібліотеці" - залучення підростаючого покоління до читання через безкоштовний показ фільмів українського та світового кіномистецтва, допомога в освоєнні шкільної програми та  організація дозвілля дітей.

Бібліотека-філія № 4 Стрийської МЦБС перемогла у VIII Конкурсі проектів БФ "Рідня" за напрямком "Молодіжний банк ініціатив". Мета проекту "Дитячий кінозал у бібліотеці" - залучення підростаючого покоління до читання через безкоштовний показ фільмів українського та світового кіномистецтва, допомога в освоєнні шкільної програми та  організація дозвілля дітей.

21 вересня 2018 року

Інноваційні фішки
 Ярмарку "Бібліотека - територія МИ, а не територія Я"
/Львів/

Ярмаркували з інноваційними формами роботи  Пункту Європейської інформації Центральної міської бібліотеки ім.М.Шашкевича.

Бібліотечні родзинки учасників Ярмарку6 вересня 2018 року

Буклет "Пункт Європейської інформації ЦМБ ім.М.Шашкевича - ваш інформпровідник"

Сьогодні, 21 вересня 2017 року в Центральній міській бібліотеці ім.М.Шашкевича відбувся семінар -  практикум бібліотечних  працівників Стрийської  МЦБС  на тему: «Впровадження УДК у роботу публічних бібліотек Стрийської МЦБС» /рамках Школи  профмайстерності /.


1.    Вступне   слово.       
                                      Яремко Л.Т.,  директор  МЦБС
                           
2. Мультимедійна презентація  «Впровадження  УДК у  роботу публічних бібліотек Стрийської МЦБС».
                                    В.  Баранюк,  провідний методист ЦБС

3. Складні  випадки індексування бібліотечних документів.

         Л. Смірнова,  завідуюча відділом комплектування  і обробки літератури

4. Скорочені таблиці УДК он-лайн на сайті "Книжкова палата України ім.І.Федорова.
      І. Решетар завідуюча відділом   бібліотечно – інформаційних технологій


 
10 листопада 2016 року___________________________


19 березня 2015 року_________________________________

Інноватика в статистичній звітності


На базі Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки з метою підготовки та впровадження електронної системи моніторингу мережі публічних бібліотек Львівщини 19 березня 2015 року відбувся тренінг із впровадження електронної системи моніторингу публічних бібліотек України (ЕСМаР) для працівників відділу  культури міськвиконкому та централізованих бібліотечних систем області. Місто Стрий представляли директор Стрийської МЦБС Яремко Л.Т.,провідний методист Баранюк В.А.,завідувачка відділом БІТ Решетар І.О.
Завдяки тренінгу працівники ЦБС ознайомилися з перевагами електронної системи звітності у режимі онлайн, прослухали теоретичний курс по збору та обробці статистичних даних бібліотек з використанням системи ЕСМаР та закріпили теорію практичними заняттями .Тренінг був корисним і цікавим. На часі навчання бібліотечних працівників завідувачів бібліотек -філій.

Немає коментарів:

Дописати коментар