пʼятниця, 16 липня 2021 р.

Виїзний методичний день "БІБЛІОТЕКА. РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ".

    Локдаун завершився, пройшов складний процес злиття двох бібліотечних систем: Стрийської міської та районної ЦБС. Це, звичайно, внесло корективи в процес професійного спілкування та підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Час знайомитись з бібліотеками новоствореної Стрийської ТГ. 15 липня відбувся виїзний методичний день "Бібліотека. Реалії сьогодення". Модератором заходу була Людмила Яремко, директор Стрийської МЦБС.



середа, 16 червня 2021 р.

«Багатовікова краєзнавча спадщина у бібліотечному просторі Стрийщини»

Працівники Стрийської МЦБС взяли участь у двохденному вебінарі «Краєзнавча діяльність - створення бренду публічних бібліотек Львівщини», де мали можливість представити мультимедійну презентацію «Багатовікова краєзнавча спадщина у бібліотечному просторі Стрийщини», яку доповнив відеорепортаж завідуючої бібліотеки с. Добряни Любов Лесів.

    Дякуємо організаторам вебінару - науково-методичному відділу КЗ Львівської обласної ради "Львівська обласна універсальна наукова бібліотека", Центральній міській бібліотеці ім. Л. Українки, усім учасникам за надзвичайно цікаві досвіди краєзнавчої роботи, нові ідеї та форми роботи.

понеділок, 26 квітня 2021 р.

Літературний колаж "Літературний світ Андрія Куркова"

23 квітня 60-річний ювілей святкує сучасний український письменник Андрій Курков, книги якого відрізняються яскравими персонажами і захоплюючими сюжетами. До Вашої уваги літературний колаж із творів письменника, які Ви можете прочитати в бібліотеках Стрийської МЦБС.


середа, 21 квітня 2021 р.

Вебінар «Бібліотека-невидимка, або як стати помітними в Інтернеті»

                            

 Працівники Стрийської МЦБС взяли участь у вебінарі «Бібліотека-невидимка, або як стати помітними в Інтернеті» на платформі Zoom.
Цікава інформація, досвід, особливості роботи з сайтом, блогом та Facebook сторінками бібліотек від науково-методичного відділу Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки використаємо у своїй роботі.


вівторок, 20 квітня 2021 р.

Методкейс до 35-их роковин Чорнобильської трагедії «Гіркий полин твоєї долі, Україно…»


Чорнобильський вітер по-душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде ...
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.

26 квітня 1986 року одна з сумних дат в історії України та світу, яку ще називають «чорною» сторінкою. У цей день небо над квітучим і спокійним Поліссям, покрилося зловісною хмарою радіаційного диму.

Цього року 35 роковини катастрофи планетарного масштабу – вибуху на Чорнобильській атомній станції.

Чорнобильська трагедія – формування загальнолюдських цінностей і почуття відповідальності за власні дії. Події  35-річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України. І тепер в квітневий день 26 числа ми вшановуємо пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха.

У бібліотеках рекомендуємо провести вечори пам’яті, години вшанування, години цікавих повідомлень, презентації тематичних поличок, переглянути фільми, відеоролики та оформити книжково-ілюстративні виставки, виставки-пам’яті, виставки однієї книги:

Ø «Чорнобиль б’є на сполох»

Ø «Чорнобиль. Катастрофа триває»

Ø «Пам’ятаймо Чорнобильський квітень»

Ø «Під полиновою зорею»

Ø «Чорний біль України»

Ø «Чорнобиль гіркий полин»

Ø «Пам’ять полином не проросте»

Ø «Весни обірване суцвіття»

Ø «Чорнобиль : пожежа, яка не згасає»

Ø «Біль і крик під знаком Чорнобиля»

Ø «Книги про події на Чорнобиля»

Ø «Чорнобильський слід на землі в долях, і душах…»

Ø «Відлуння чорного квітня»

В час пандемії та обмеження у проведенні масових заходів рекомендуємо взяти участь в онлайн-марафоні «Пам’ятаймо Чорнобильський квітень».

пʼятниця, 26 березня 2021 р.

Онлайновий марафон «Цифрова грамотність людей та спільнот»

                                        
 
Сьогодні працівники Стрийської МЦБС взяли участь у онлайновому марафоні бібліотек-хабів цифрової освіти «Цифрова грамотність людей та спільнот», який організували ВГО Українська бібліотечна асоціація, секція працівників публічних бібліотек, Міністерство цифрової  трансформації України. Дякуємо. Було цікаво.

Інформаційний дайджест «Літературний світ Олександра Гавроша»

     26 березня – 50 років від дня народження Олександра Гавроша, українського письменника та журналіста, члена Асоціації українських письменників, лауреата, переможця престижних премій, окремі твори якого перекладені іноземними мовами.
       До Вашої уваги інформаційний дайджест «Літературний світ Олександра Гавроша».


вівторок, 16 березня 2021 р.

Бібліотекарю на замітку

Національна бібліотека для дітей розпочинає ще один Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Незалежна і єдина - моя Україна!» з нагоди 30-річчя від Дня проголошення Незалежності України, який проводиться
                              з 1 березня по 24 серпня 2021 року у три тури:

перший — з 1 березня по 31 травня на місцевому рівні;

другий — з 1 червня по 10 липня на обласному рівні;

третій — з 11 липня по 24 серпня підсумковий в НБУ для дітей.

До участі у Конкурсі запрошуються діти віком 6-18 років, приймаються індивідуальні та колективні роботи.

Тематичними напрямами для підготовки конкурсних робіт є: історія України, її героїчне минуле і сьогодення; події і постаті у боротьбі за незалежність, національні традиції; державні символи.

Конкурс проводиться у трьох категоріях:

- у категорії «Малюнок» — малюнки у довільній графічній, живописній формах, виконані олівцями, фарбами чи фломастерами, у форматі А3;

- у категорії «Вишивка» — роботи на тканині, використовуючи різні техніки вишивання у довільному форматі;

- у категорії «Аплікація» — роботи з використанням будь-яких круп, насіння та додаткових природних матеріалів у форматі А4 або А3 — роботи із застосовуванням будь-яких технік квілінгу у вигляді панно на папері, тканині, пластику або дереві.

Ознайомитись з деталями проведення та Положенням про конкурс можна на сайті Національної бібліотеки України для дітей, перейшовши за посиланням http://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=9511.

вівторок, 2 березня 2021 р.

Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ»

  
 
З 1 березня по 31 травня 2021 року проводиться Всеукраїнський конкурс дитячого екомалюнка «Книга і діти, екологія і світ» у рамках Десятиліття дій Організації Об'єднаних Націй із відновлення екосистем (2021 – 2030).

       Мета цього Конкурсу – виховання у дітей гуманного ставлення до навколишнього середовища; розкриття у творчості їхнього прагнення до збереження і примноження природних ресурсів.
        Основними завданнями Конкурсу є:
                - формування екологічної компетентності дітей;
                - стимулювання їхньої пізнавальної активності та творчих здібностей;
             - популяризація екологічного способу життя і мислення; утвердження екоцінностей і поваги до своєї Батьківщини, бажання читати та ілюструвати книжки екологічної тематики;
        - сприяння екологічному розвитку дружньої до довкілля особистості, її ідентифікації з природою.
       Організатори конкурсу: Національна бібліотека України для дітей, Національна секція Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, Благодійна організація «Фонд Миколи Томенка «Рідна країна», Державна екологічна інспекція України, ТОВ Видавництво «Ранок» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Української асоціації працівників бібліотек для дітей.
            У Конкурсі беруть участь діти 6-18 років у 2-х вікових категоріях:
    – користувачі-учні 1-5 класів;
    – користувачі-учні 6-11 класів;
    приймаються індивідуальні та колективні роботи у кожній віковій категорії за тематичними напрямами:

Ø  «Наше майбутнє – зелена і чиста планета»

Ø  «Збережемо свій рідний край»

Ø  «Скажемо «Ні» забрудненню Землі»

Конкурс проводиться з 1 березня до 31 травня 2021 року у два тури:


перший – з 1 березня по 1 травня – на обласному рівні;


другий – з 2 травня по 31 травня – на загальнодержавному рівні (підсумковий).

Ознайомитись з деталями проведення та Положенням про конкурс можна на сайті Національної бібліотеки України для дітей http://chl.kiev.ua/Default.aspx?id=9490 сторінці  «Блогнот методиста» Львівської обласної бібліотеки для дітей.